środa, grudnia 23, 2009

Uroki Marin Headland: Kirby Cove

Kirby Cove położone jest u stóp Marin Headlands na zachód od Golden Gate. Stroma, milowa trasa do zatoczki zaczyna się przy parkingu koło Battery Spencer, wejście na szlak zwany Conzelman Road zagradza mały szlaban, który można ominąć wąskim przejściem dla pieszych. Droga prowadzi przez gaj cyprysowy, eukaliptusa i sosny. Usytuowana w głębi lądu, powyżej plaży w skałach, znajduje się opuszczona Battery Kirby, która to bateria dział broniła wejścia do zatoki w latach 1898 do 1934. W zatoczce znajdziemy dziewiczą piaszczystą plażę ze wspaniałym widokiem na Golden Gate Bridge i północne San Francisco. Fale są zwykle łagodne na tej plaży, ale nie zawsze (raz zmyło nam kolegę z konaru drzewa zalegającego na plaży), na miejscu nie ma ratownika więc kąpiel na własną odpowiedzialność, chociaż nie wiem czy znajdzie się odważny na wejście do lodowatego Pacyfiku.
Jeśli ktoś ma ochotę pozostać w tym miejscu na dłużej, znajdziemy w Kirby Cove aż cztery przygotowane miejsca kempingowe. Każde z czterech stanowisk namiotowych pomieści maksymalnie dziesięć osób. Parking jest ograniczony do trzech samochodów na miejscu, w odległości 100 metrów od kempingów (na miejscu nie ma Visitors Center gdzie prawdopodobnie można załatwić pozwolenie na wjazd). Toalety, stanowiska do grilla, stoły piknikowe i pierścienie do ognisk są dostępne, ale nie ma wody do picia i higieny osobistej.
Kirby Cove

Polski Kościół w San Francisco i San Jose

240 Fell Street, San Francisco

Osoby potrzebujące kontaktu z Polską tradycją katolicką znajdą w San Francisco kościół, w którym odbywają się w każdą Niedzielę o godzinie 11 rano nabożeństwa w języku Polskim. Jest to też okazja do spotkania rodaków i nawiązania ciekawych kontaktów.

Znacznie wiekszy Kościól Polski znajduje się w San Jose.
Msze w języku polskim: soboty 5:30 PM oraz niedziele 10:30 AM i 12:30 PM i w języku angielskim: niedziele 9:00 AM

10250 Clayton Rd, San Jose